خانه / مقالات / بانک اطلاعاتی / MongoDB / پردازش تراکنش در MongoDB
mongoDB

پردازش تراکنش در MongoDB

چکیده

در حال حاضر، برای مقابله با مقادیر زیادی از داده های متنوع در پایگاه داده، پایگاه داده های NoSQL پیشنهاد وجود دارد و پیشنهاد میشود. برای استفاده عملی از پایگاه داده های NoSQL ، از آنجا که اکثر آنها از پردازش تراکنش تنها در داده های تک رابطه ای پشتیبانی می کنند، متصویر می شود که داده های چندگانه را نمی توان در یک واحد با حفظ خواص ACID به روز رسانی کرد.

یک روش برای پردازش داده های چندگانه استفاده از MongoDB است ، که یک نوع پایگاه داده NoSQL سند گرا محسوب می شود. به طور خاص، هر داده قبل و بعد از روز رسانی، وضعیت هر  تراکنش  مدیریت می شود. سپس در مورد قبل از Commit، داده های قبلی مورد پرسش قرار می گیرد؛ پس از Commit ، اطلاعات دومی مورد پرسش قرار می گیرد. با این روش ما نشان می دهیم که جمع داده ها را می توان به عنوان یک transaction  با سطح isolation خاص به روز کرد.

دانلود متن کامل مقاله

  • آیا این مقاله مفید بود؟
  • بله   خیر

با تمام وجود علاقمندم مباحث جدید مربوط به برنامه نویسی رو یاد بگیرم و به دیگران یاد بدم. نیمی از زمان روزانه رو صرف یادگیری میکنم. سعی میکنم مقالات مفید و جدید در حوزه برنامه نویسی و به ویژه جاوا اسکریپت رو برای شما دوستان عزیز در لایو گوگل منتشر کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.