دوشنبه , تیر ۳۱ ۱۳۹۸
معرفی ReactXP

معرفی ReactXP

معرفی ReactXP  – یکی از مشکلات برنامه نویسان پیاده سازی چندین باره نرم افزار در چندین پلتفرم مختلف مانند وب، iOS و Android است که بسیار پر هزینه است. با آمدن React Native، Xamarin و … این امکان به وجود آمد که برای موبایل‌های مختلف با یک کد مشترک نرم افزار ساخت. حال مایکروسافت پا را از این نیز فراتر گذاشته و با ایجاد فریمورک ReactXP بر روی React.JS و React Native بستری را فراهم نموده تا با نوشتن یک کد، آن نرم افزار همه جا از جمله در وب و کلیه موبایل‌ها اجرا گردد.

ویژگی های اصلی ReactXP

 • استفاده از هسته ReactJs  ساختمان و هسته اصلی این فریم ورک بر پایه ReactJs و React Native بنا شده و سینتکس استفاده شده در ReactXP مشابه React Native است.
 • XP به معنای X-Platform  شما بوسلیه این فریم ورک میتوانید با یکبار کد نویسی خروجی web, iOS, Android, و Windows را داشته باشید منظور از XP به معنای X-platform است.
 • راحتی استفاده برای کاربران ایجاد اپ های مشابه در وب ، اندروید و IOS احساس خوشایندی را به کاربران استفاده کننده از اپ شما خواهد داد.

توسعه دهندگان ReactJs از عبارت ” یکبار یاد بگیر ، همه جا استفاده کن.  ” برای معرفی محصول خود استفاده می کنند. بوسیله React و React Native شما میتوانید براحتی اپلیکیشن های وب ، اندروید و IOS خود را توسعه دهید. ولی طراحی view  و ظاهر اپلیکیشن خود را برای هر پلتفرم باید بصورت جداگانه توسعه بدین .ReactXP یک قدم جلوتر رفته و بوسیله طراحی یک لایه ویو تمامی پلتفرم ها را پشتیبانی میکند. شما میتوانید یک ویو برای اپ خود طراحی کنید استایل ها و انیمیشن های طراحی شده خود را در تمامی پلتفرم ها به اشتراک بگذارید.

ReactXP به عنوان یک فریم ورک سبک و انعطاف پذیر از طرف ماکروسافت برای برنامه نویسی بصورت Multi Platform معرفی شده است

ReactXP , React , React Native

معرفی ReactXP

 • آیا این مقاله مفید بود؟
 • بله   خیر

با تمام وجود علاقمندم مباحث جدید مربوط به برنامه نویسی رو یاد بگیرم و به دیگران یاد بدم. نیمی از زمان روزانه رو صرف یادگیری میکنم. سعی میکنم مقالات مفید و جدید در حوزه برنامه نویسی و به ویژه جاوا اسکریپت رو برای شما دوستان عزیز در لایو گوگل منتشر کنم.

۳ کامنت ها

 1. روح الله ترشی زی

  بسیار عالی

 2. بسیار عالی خسته نباشید

 3. شما با ری اکت نیتیو اپ هم زدید؟
  ممکنه تلگرام پیام بدید
  @nobati_com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.